Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Pompy Victor - MujBiz.eu

«

»

Bře 27

Print this Příspěvek

Pompy Victor

Pompa wirowa to pompa, w której łopatkowy wirnik zwiększa moment pędu cieczy powodując efekt ssania we wlocie i nadwyżkę ciśnienia po stronie wylotowej pompy. Pompy wirowe dzielą się na:

pompy wirowe krętne
pompy wirowe krążeniowe zwane także pompami samozasysającymi.

W pompach wirowych w przeciwieństwie do pomp wyporowych nie jest potrzebne uszczelnienie oddzielające obszar ssawny od tłocznego. Pompa wirowa krążeniowa to pompa wirowa w której uzyskano efekt samozasysania, to znaczy zdolnością rozruchu bez potrzeby zalania rurociągu ssawnego. Istnieje kilka różnych konstrukcji takich pomp. Należą do nich pompy z bocznymi kanałami pierścieniowymi, pompy peryferalne, pompy z wirującym pierścieniem wodnym i wiele innych.
Pompy samozasysające stosuje się tam gdzie istnieje potrzeba rozruchu bez początkowego zalania rurociągu, np w pompach strażackich lub jako pompy rozruchowe (zalewające) w systemach pompowych.
Wirniki pomp wirowych posiadają różnorodne konstrukcje. Budowa wirnika pompy decyduje o charakterystyce pracy. Konstrukcję wirnika pompy z parametrami pracy:

szybkość obrotową wirnika,
wydajność,
wysokość podnoszenia

 wiąże współczynnik szybkobieżności pompy wirowej.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/27/pompy-victor-3/

Napsat komentář