Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Bře 28

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Pewnie niewiele ludzi wie co kryje się pod hasłem prince2.
To nie tytuł nowej gry komputerowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w działalności gospodarczej. PRINCE2(R) jest metodą zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób można dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w krajach Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która to w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może prościej będzie opisać ją jako metodę. Pierwszy pomysł tej metody został opracowany na potrzeby branży IT, jednakże okazał się tak uniwersalny, że rozwinięto go na inne branże. Metodyka PRINCE2 zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w spójny i kompletny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz nieco o samej metodzie.

Projekt musi być realizowany według pewnych reguł. Przede wszystkim musi się składać z dwóch najważniejszych etapów: inicjowania i realizacji. Dokładne założenia tej metodyki można poznać w czasie szkolenia prince2.

Dla amatorów przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj podstawy metody i jej wdrażania. Następnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po sfinalizowaniu kursu otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest użyteczne, zarówno żeby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i zyskać wyższą notę na ewentualnym rynku pracy.

Kursy przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i ludzie, które chcą się dokształcać w tym kierunku, nie bezrobotni szukający pracy. PRINCE2 Practitioner jest ciągiem dalszym szkolenia PRINCE2. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation i posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje które są niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/28/szkolenia-prince2-187/

Napsat komentář