Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Termografia pomocą przy projektowaniu domu - MujBiz.eu

«

»

Bře 28

Print this Příspěvek

Termografia pomocą przy projektowaniu domu

Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania budynków jest jednym z podstawowych składników bilansu energetycznego naszego kraju i wynosi ok. 35%. Świadczy to o randze problemu ochrony cieplnej.

Termowizja pozwala na kontrolę budynków wykonanych we wszystkich technologiach. Jest jednak pewne ograniczenie – pomiary termograficzne muszą być dokonywane wyłącznie w okresie grzewczym. Przystępując do termomodernizacji, trzeba je zatem wcześniej zaplanować.

Badania termowizyjne przeprowadzane z zewnątrz jak i od wewnątrz pozwalają wykryć mostki cieplne i anomalie termiczne ścian, ocenić jakość izolacji, szczelność stolarki okiennej i drzwiowej, wskazać miejsca przedmuchów powietrza z zewnątrz, ocenić wielkość strat ciepła przez dachy, wskazać miejsca zawilgocone itp.

Zarówno projektanci jak i wykonawcy powinni częściej zapoznawać się z wynikami badań termowizyjnych – nic tak nie przemawia do wyobraźni jak termogram, na którym widać jak na dłoni nieprawidłowości projektowe i wykonawcze. Część z nich jest nie do uniknięcia przy przyjętej technologii budowlanej, dlatego projektant, widząc błędy, może w przyszłości wybrać inną technologię. Podobnie z termomodernizacją – badanie termograficzne po pracach termomodernizacyjnych, wykonywanych również w różnych technologiach, pozwoli na rozpoznanie słabych punktów każdej z nich i wyeliminowanie błędów w przyszłości.

Więcej informacji uzyskasz na stronie www.termocert.com.pl. Możesz także zadać pytanie dzwoniąc pod nr 660 453 315.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/28/termografia-pomoca-przy-projektowaniu-domu-2/

Napsat komentář