Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Bře 29

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Zapewne niewiele osób wiedziałoby co kryje się pod hasłem prince2.
To nie tytuł nowej gry konsolowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w biznesie. PRINCE2(R) jest podejściem do zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób można dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest zalecanym standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z zakresu zarządzania projektami, która w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki metodyce PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może prościej będzie opisać ją jako metodę. Pierwowzór tej metody został opracowany na potrzeby branży komputerowej, jednakże okazał się tak uniwersalny, że rozwinięto go na inne branże. PRINCE2(R) zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz trochę o samej metodzie.

Projekt powinien być wdrażany według pewnych reguł. Przede wszystkim musi się składać z 2 niezbędnych etapów: inicjowania i realizacji. Dokładne założenia tej metodyki można poznać podczas szkolenia prince2.

Dla początkujących przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj fundamenty metody i jej wdrażania. Kolejnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest użyteczne, zarówno aby ułatwić sobie prowadzenie projektów, jak i uzyskać wyższą notę na ewentualnym rynku pracy.

Szkolenie przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i osoby, które chcą się doskonalić w tym kierunku, nie bezrobotni szukający pracy. PRINCE2 Practitioner jest kontynuacją szkolenia PRINCE2. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation i posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje które są niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/29/szkolenia-prince2-188/

Napsat komentář