Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Bře 30

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Zapewne niewiele osób wie co kryje się pod hasłem prince2.
To nie tytuł nowej gry komputerowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w działalności gospodarczej. PRINCE2(R) jest metodą zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która to w skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki metodyce PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może prościej będzie określić ją jako metodę. Pierwowzór tej metody został wymyślony na potrzeby branży komputerowej, jednak okazał się tak skuteczny, że rozwinięto go na inne branże. PRINCE2(R) zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz nieco o tej metodzie.

Projekt powinien być wdrażany podług pewnych reguł. Przede wszystkim musi się składać z dwóch najważniejszych etapów: inicjowania i realizacji. Dokładne założenia tej metodyki można poznać w czasie szkolenia prince2.

Dla amatorów przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj podstawy metody i jej stosowania. Następnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po ukończeniu szkoleń otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest przydatne, zarówno żeby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i uzyskać wyższą ocenę na ewentualnym rynku pracy.

Szkolenia przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i osoby, które chcą się doskonalić w tym kierunku, nie bezrobotni szukający pracy. PRINCE2 Practitioner jest ciągiem dalszym szkolenia PRINCE2 Foundation. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation oraz posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę o zarządzaniu projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/30/szkolenia-prince2-189/

Napsat komentář