Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Zvažte pro a proti renovace parket - MujBiz.eu

«

»

Bře 30

Print this Příspěvek

Zvažte pro a proti renovace parket

Parkety nepotkáme pouze v historických sálech a zámcích. Setkáme se s nimi také ve spoustě bytů, často jsou ale nenápadně schované pod kobercem nebo linem. Teď se však zase vracejí do módy, stejně jako všechno, co je přírodního původu. Často stačí starším parketám dodat trochu lesku a šmrncu a uvidíte tu změnu.

Renovování parket, aneb kdy se vám vyplatí

Dřevěné parkety slouží v našich domovech a zdobí je už stovky let. Abychom je viděli, stačí se jít podívat do zámků a hradů, kde se parkety využívaly již před nějakou dobou. Kromě jiného tam zjistíte, že jsou stále krásné. To ale neznamená, že se parkety hodí jenom do starších interiérů. Naopak společně s moderním nábytkem tvoří velmi zajímavou a neokoukanou kombinaci. Vyměňování podlahy často není jenom otázkou designu, ale hlavně peněz. Renovace parket se vám však vyplatí vždy.

Pokud by byly parkety napadené dřevokaznou houbou či plísní, je nutné dřevo vyhodit a pořídit nové. Jiné opravy ale zvládnete. Dokonce i případné nerovnosti lze vyřešit – podklad podlahy se vyrovná a parkety se znovu položí. U starších prkýnek můžeme vidět nejčastěji tzv. vzor stromeček (rybí kost), který je považován za nejpevnější spoj.

Parkety představují tradici a vydrží vám i 150 let

Parkety, jako každou podlahu ze dřeva, je nutné obnovovat zhruba po 15 až 20 letech (v běžném rodinném domě). Podle toho, jak jsou parkety silné, je lze mnohokrát obnovovat, protože při každém obnovení dochází k obroušení vrstvy asi jednoho milimetru. Ty opravdu poctivé vydrží při správné údržbě krásné a kvalitní i přes 150 let.

Renovaci parket můžete provádět speciálním brousícím přístrojem, který zbrousí vrchní poškozenou vrstvu pryč. Přístroj zároveň odsaje veškerý prach, který při broušení vzniká. Nemusíte se proto bát, že v bytě zůstane nepořádek. Po broušení je na parkety nanášena první vrstva laku. Následují pak ještě další dvě. Parkety můžete ale také olejovat. Výhodou lakovaných parket je to, že jsou voděodolné. Proto je možné položit je klidně i do koupelny. To ale vyžaduje opravdu odbornou pokládku.

Máte v hlavě nápad na svůj vzhled podlahy? Pomocí lité podlahy jej zrealizujete

A teď trochu o jiné podlaze. Parkety, to je tradice. Litá podlaha je ale jeden z nejmodernějších způsobů, jak vyřešit podlahovou krytinu. Podlahy Pandomo  se zalíbila architektům, projektantům a bytovým designérům z celého světa. Díky unikátní technologii totiž mohou plně realizovat svoje vlastní nápady. Jedná se o zdravotně nezávadný materiál (stěrka na bázi cementu), který věrohodně imituje betonový povrch, lze ho ale probarvit nebo na něj vytvořit různorodé obrazce a loga.

Litá podlaha Pandomo poskytuje čistý design bez spár, je stálobarevná, omyvatelná a vhodná i do více namáhaných prostor. Problém nepředstavuje ani podlahové topení. Pandomo se používá také na stěny.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/30/zvazte-renovace-parket/

Napsat komentář