«

»

Bře 31

Print this Příspěvek

Magnetyczne pompy wirowe

Typowa pompa wirowa odśrodkowa składa się z następujących elementów:

  • wirnik,
  • wał,
  • kierownica,
  • dławica
  • kadłub z komorą zbiorczą.

Wirniki są zwykle odlewane z żeliwa razem z łopatkami, dla większych prędkości obwodowych – ze staliwa, z brązu lub stopów lekkich. W pompach niskiego ciśnienia używa się przeważnie jedynie komorę spiralną, stanowiącą część kadłuba. Po obróbce wirnik wymaga starannego wyrównoważenia dla uniknięcia drgań w czasie pracy.

Uszczelnienie kadłuba w miejscu przejścia przezeń wału pompy zapewnia dławnica. Jako szczeliwa stosuje się bawełnę nasyconą łojem – w sytuacji pompy do wody zimnej a azbestu nasyconego grafitem i łojem – dla płynów o podwyższonych temperaturach. Uszczelnienia wirnika w kadłubie zapobiegają zbytniemu przeciekowi cieczy z powrotem do wlotu wirnika. Wykonywane są one w postaci wymiennych brązowych pierścieni uszczelniających.

All-Pumps jest dystrybutorem wirowych pomp odśrodkowych. Pompy odśrodkowe są stworzone w oparciu o najnowsze technologie, rozwiązania techniczne i dostępne materiały. Wypadkowa prędkość obwodowa jest w najbardziej korzystny zamieniana na osiągi. Dzięki tej technice pompy wirowe odśrodkowe proponowane przez All-Pumps mają zapewnioną przewagę nad konwencjonalnymi pompami wielostopniowymi. Odśrodkowe pompy wirowe zapewniają duży zakres wydajności przy małym przepływie i dużej wysokości podnoszenia.

 

Permanent link to this article: http://mujbiz.eu/2015/03/31/magnetyczne-pompy-wirowe-5/

Napsat komentář