Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Bře 31

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Pewnie mało ludzi wiedziałoby co kryje się pod hasłem prince2.
To nie nazwa nowej gry komputerowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś zupełnie innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w działalności gospodarczej. PRINCE2(R) jest podejściem do zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w krajach Unii Europejskiej. Jest metodyką stworzoną specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest zalecanym standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może łatwiej będzie określić ją jako metodę. Pierwszy pomysł tej metody został wykonany na potrzeby branży komputerowej, jednakże okazał się tak uniwersalny, że rozwinięto go na inne branże. PRINCE2(R) zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz nieco o samej metodzie.

Projekt musi być realizowany podług pewnych reguł. Przede wszystkim musi się składać z dwóch niezbędnych etapów: inicjowania i realizacji. Dokładne założenia tej metodyki można przyswoić w czasie szkolenia prince2.

Dla amatorów przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj fundamenty metody i jej wdrażania. Następnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po ukończeniu szkoleń otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się niezbędną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest przydatne, zarówno aby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i uzyskać lepszą ocenę na ewentualnym rynku pracy.

Szkolenia przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i osoby, które chcą się dokształcać w tym kierunku, nie bezrobotni poszukujący pracy. PRINCE2 Practitioner jest kontynuacją szkolenia PRINCE2. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation i posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje które są niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/03/31/szkolenia-prince2-190/

1 ping

  1. Szkolenia prince2 | Janar Electronics LTD...

    […] niewiele ludzi wie co kryje się pod nazwą metodyka zarządzania projektami. To nie nazwa nowej gry pc ani filmu fantasy, a raczej coś zupełnie innego. Jest to metodyka […]

Napsat komentář