Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Pompy membranowe pneumatyczne - MujBiz.eu

«

»

Dub 01

Print this Příspěvek

Pompy membranowe pneumatyczne

Pompy membranowe zasilane są przy użyciu sprężonego powietrza, które kierowane jest bezpośrednio na membrany. Urządzenia pracują jedynie wtedy kiedy tego potrzebujemy. Pompy membranowe są bezobsługowe, niewrażliwe na obciążenia, mogą być stosowane w środowiskach zagrożonych wybuchem (pompy ATEX).

Budowane są też pompy spalinowe i pompy membranowe elektryczne. Ich wielką zaletą jest połączenie wszystkich cech eksploatacyjnych pompy membranowej z opcją pracy wszędzie tam, gdzie brakuje instalacji sprężonego powietrza. Tego rodzaju pompy są stosowane przykładowo w budownictwie oraz poprzez służby ratownicze i techniczne.

Pompy membranowe wyposażone są w co najmniej dwa zawory, jeden po stronie ssawnej, drugi po stronie tłocznej. Wykorzystuje się kilka rodzaj zaworów. Do najpopularniejszych należą zawory klapowe, cylindryczne , a oprócz tego kulowe.

W konstrukcji pompy do minimum ograniczono opory ruchu eliminując trzpienie i uszczelnienia ruchome. Elementem ruchomym i uszczelniającym jest membrana. Powstało w ten sposób bardzo wydajne i sprawne urządzenie przeznaczone do przetłaczania, transferu, dozowania materiałów płynnych oraz dodatkowo z zawartością cząstek stałych.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/01/pompy-membranowe-pneumatyczne-6/

Napsat komentář