Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Dub 01

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Zapewne niewiele ludzi wiedziałoby co kryje się pod hasłem prince2.
To nie tytuł nowej gry konsolowej ani filmu fantasy, a raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w działalności gospodarczej. PRINCE2(R) jest podejściem do zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w krajach Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest zalecanym standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element naszego projektu. Dzięki PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może prościej będzie określić ją jako metodę. Pierwowzór tej metody został wykonany na potrzeby branży IT, jednak okazał się tak skuteczny, że rozwinięto go na inne branże. Metodyka PRINCE2 zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz trochę o samej metodzie.

Projekt powinien być wdrażany podług pewnych zasad. Przede wszystkim musi się składać z dwóch podstawowych etapów: inicjowania i realizacji. Szczegółowe założenia tej metodyki można przyswoić w czasie szkolenia prince2.

Dla początkujących przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj podstawy metody i jej stosowania. Następnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest użyteczne, zarówno aby ułatwić sobie prowadzenie projektów, jak i zyskać lepszą ocenę na ewentualnym rynku pracy.

Kursy przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i ludzie, które chcą się dokształcać w tym kierunku, nie bezrobotni poszukujący pracy. PRINCE2 Practitioner jest ciągiem dalszym szkolenia PRINCE2. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation i posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/01/szkolenia-prince2-191/

Napsat komentář