Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Termowizja wspiera projektowanie domu - MujBiz.eu

«

»

Dub 01

Print this Příspěvek

Termowizja wspiera projektowanie domu

Zapotrzebowanie na energię do ogrzewania budynków jest jednym z głównych składników bilansu energetycznego Polski i wynosi ok. 35%. Świadczy to o wadze problemu termoizolacyjności.

Termowizja pozwala na badanie budynków wykonanych w najróżniejszych technologiach. Jest jednak pewne ograniczenie – badania termograficzne muszą być wykonywane wyłącznie w sezonie grzewczym. Przygotowując się do termorenowacji, trzeba je zatem z wyprzedzeniem zaplanować.

Badania termowizyjne przeprowadzane z zewnątrz jak i od wewnątrz pozwalają wykryć mostki cieplne i anomalie termiczne ścian, okreśłić jakość izolacji, szczelność stolarki okiennej i drzwiowej, wskazać miejsca przedmuchów powietrza z zewnątrz, ocenić wielkość strat ciepła przez połacie dachowe, wskazać miejsca zawilgocone itp.

Zarówno architekci jak i wykonawcy częściej powinni zapoznawać się z wynikami badań termowizyjnych – nic tak nie przemawia do wyobraźni jak termogram, na którym widoczne są jak na dłoni nieprawidłowości projektowe i wykonawcze. Część z nich jest nie do uniknięcia przy przyjętej technologii budowlanej, dlatego architekt, widząc błędy, może w przyszłości wybrać inną technologię. Podobnie z termomodernizacją – badanie termowizyjne po robotach termomodernizacyjnych, wykonywanych również w różnych technologiach, pozwoli na wykrycie słabych punktów każdej z nich i uniknięcie błędów w przyszłości.

Więcej informacji uzyskasz na stronie www.termocert.com.pl. Możesz też zadać pytanie dzwoniąc pod nr 660 453 315.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/01/termowizja-wspiera-projektowanie-domu/

Napsat komentář