Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Termografia sposobem oceny izolacji termicznej budynku - MujBiz.eu

«

»

Dub 02

Print this Příspěvek

Termografia sposobem oceny izolacji termicznej budynku

Termografia to wygodny i niedrogi sposób, który pozwala zbadać stan izolacji cieplnej naszego domu nim zdecydujemy się na uciążliwy i kosztowny remont. Rozpoczęcie prac remontowych bez prawidłowej oceny co trzeba ocieplić, może okazać się znacznie kosztowniejsze od badania termograficznego, które ma charakter nieinwazyjny i z reguły nie zabiera więcej niż 1-2 godziny.

Aby badanie termograficzne zostało wykonane dobrze i mogło być wiarygodne muszą być spełnione określone warunki.

Przede wszystkim możemy je wykonać tylko wtedy, gdy temperatura zewnętrzna jest przynajmniej o 15K niższa niż temperatura wewnętrzna. Jeśli zatem typową temperaturą wewnętrzną jest 20?C to do badania termowizyjnego nie może być na zewnątrz więcej niż 5?C. Najkorzystniejszy jest pochmurny dzień o temperaturze około 0?C, ponieważ wtedy wahania temperatury w ciągu doby są najmniejsze i warunki takie utrzymują się zwykle przez kilka dni.

Jeśli temperatury zewnętrzne są trochę wyższe (7-8°C), możliwe jest wprawdzie podwyższenie temperatury wewnętrznej o kilka stopni, jednakże musimy to zrobić dużo wcześniej ponieważ w ciągu ostatnich 8-10 godz. przed badaniem termowizyjnym temperatura powinna być stabilna. W tym czasie powinno się także zrezygnować z intensywnego przewietrzania pomieszczeń. W przeciwnym razie różnice bezwładności cieplnej poszczególnych materiałów budowlanych mogą spowodować błędną interpretację wyników badania.

Aby możliwe było przeprowadzenie badania termowizyjnego trzeba również zagwarantować tzw. „dostęp optyczny“ dla kamery termowizyjnej. Przegrody jakie zamierzamy sprawdzić nie powinny być niczym zasłonięte. Może zatem więc okazać się niezbędne usunięcie lub przestawienie mebli i innych elementów zabudowy, które zasłaniają badaną przegrodę przed „okiem“ kamery termowizyjnej.

Aby zamówić badanie termowizyjne proszę wejść na stronę www.termocert.com.pl lub zadzwonić pod nr tel. 660 453 315.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/02/termografia-sposobem-oceny-izolacji-termicznej-budynku-5/

Napsat komentář