Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Kontrola instalacji elektrycznych kamerą termowizyjną - MujBiz.eu

«

»

Dub 03

Print this Příspěvek

Kontrola instalacji elektrycznych kamerą termowizyjną

Kamery termograficzne z uwagi na bezdotykową pracę i szybkość pomiarów są powszechnie stosowane do kontroli urządzeń elektrycznych. Badanie termowizyjne, które należy przeprowadzić przy standardowym obciążeniu a więc bez niewygodnych i drogich wyłączeń, polega na analizie stanu termicznego urządzenia i zlokalizowaniu tzw. anomalii cieplnych sygnalizujących odbiegający od normy lub podejrzany stan urządzenia.

W większości sytuacji powstanie usterki poprzedzone jest pojawieniem się ciepła spowodowanego przez przepływ prądu przez dużą oporność np. poluzowane złącze elektryczne. Niekiedy wyższa temperatura złącz w jednym z torów prądowych jest spowodowana znaczną asymetrią obciążenia.

Przeprowadzenie kontroli instalacji elektrycznych wymaga rzeczowego podejścia, odpowiedniej technologii i sprzętu a także dużego doświadczenia, co oferuje firma TERMOCERT. Więcej szczegółów na www.termocert.com.pl.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/03/kontrola-instalacji-elektrycznych-kamera-termowizyjna-2/

Napsat komentář