Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Książki elektroniczne - MujBiz.eu

«

»

Dub 03

Print this Příspěvek

Książki elektroniczne

Publikacja elektroniczna jest niekiedy ujmowana szerzej, gdyż obejmuje materiały elektroniczne niebędące książkami, jak przynajmniej systemy pomocy. Niełatwo przeprowadzić dokladną klasyfikację i w gruncie rzeczy można przyjmować rozmaite zakresy definicji publikacji i książek elektronicznych. Można jednakże przyjąć, że ta ostatnia jest przeniesieniem klasycznej książki czy czasopisma do świata urządzeń komputerowych, co wyraża się choćby w nazwie.

Publikacja elektroniczną, w ogólnym tego słowa znaczeniu, można by nazwać prawie każdy elektroniczny dokument, jak przynajmniej plik Worda czy WordPerfecta opatrzony spisem treści i systemem nawigacyjnym. Wręcz przyjęcie założenia, że do odczytania takiego tekstu niezbędny jest powszechnie dostępny, darmowy czytnik, nie eliminuje Worda, gdyż pliki Doc można otworzyć w rozmaitych darmowych aplikacjach czy przynajmniej specjalnym Word Viewerze. W gruncie rzeczy definicja ebooka jest dość arbitralna, skoro jej mianem możemy określić tekst w formacie pdf, a już zwyczajowo nie zaliczamy do grona e-booków plików sporządzonych w Wordzie . Bezpłatne ebooki, audiobooki oraz kursy i szkolenia internetowe znajdziesz na stronie ebooki24.org.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/03/ksiazki-elektroniczne-6/

Napsat komentář