Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Pompy paliwa lpg - MujBiz.eu

«

»

Dub 03

Print this Příspěvek

Pompy paliwa lpg

Pompa paliwa lpg posiada za zadanie zasilać z odpowiednim ciśnieniem układ paliwowy silnika, dzięki czemu możliwe jest rozpylenie przez wtryskiwacze paliwa w stopniu umożliwiającym zapłon mieszanki. Pompa paliwa w silnikach benzynowych znajduje się na całość w zbiorniku paliwa.

Silniki wysokoprężne mają zamontowaną pompę pomocniczą lpg w baku, a przy silniku pompę wtryskową wytwarzającą wysokie ciśnienie i sterującą kolejnością otwarcia poszczególnych wtryskiwaczy. W przypadku awarii pompy paliwa silnika benzynowego objawiającej się brakiem podawania paliwa do listwy wtryskowej, a tym samym brakiem sposobów uruchomienia silnika, konieczne jest jej wymontowanie ze zbiornika. W zależności od konstrukcji samochodu dokonuje się tego poprzez wymontowanie zbiornika paliwa spod samochodu albo przez demontaż siedziska tylnej kanapy i wymontowanie pompy znajdującej się pod specjalnie w tym celu zamieszczoną pokrywą. W obu przypadkach konieczne jest rozłączenie przewodów instalacji paliwowej oraz połączeń elektrycznych. Zauważając na niebezpieczeństwo powstania pożaru wymagane jest przed przystąpieniem do pracy odłączenie akumulatora samochodu.

Pompa paliwa jest na ogół zintegrowana z czujnikiem poziomu paliwa i jako podzespół, podlega wymontowaniu ze zbiornika paliwa. W niektórych modelach aut możliwa jest wymiana samego silnika pompy paliwa. Montaż wszystkich elementów przebiega w odwrotnej kolejności. Uwzględniając na dość skomplikowany demontaż oraz dodatkowo na to, że awaria pompy paliwa skutkuje unieruchomieniem samochodu nie powinno się lekceważyć pierwszych oznak uszkodzenia pompy w postaci jej głośnej pracy.

Nie zaleca się też jazdy z bardzo niskim poziomem paliwa w zbiorniku, gdyż pompa paliwa jest smarowana paliwem, a jego niski poziom ma możliwość powodować jej niedostateczne smarowanie i awarię.

Permanent link to this article: http://mujbiz.eu/2015/04/03/pompy-paliwa-lpg-58/

Napsat komentář