Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Dub 03

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Pewnie mało osób wie co kryje się pod nazwą prince2.
To nie nazwa nowej gry pc ani filmu fantasy, lecz raczej coś zupełnie innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w biznesie. PRINCE2(R) jest metodą zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest zalecanym standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki metodyce PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może łatwiej będzie opisać ją jako metodę. Pierwszy pomysł tej metody został opracowany na potrzeby branży IT, jednakże okazał się tak skuteczny, że rozwinięto go na inne branże. PRINCE2(R) zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz nieco o tej metodzie.

Projekt powinien być wdrażany podług pewnych reguł. Przede wszystkim musi się składać z dwóch niezbędnych etapów: inicjowania i realizacji. Dokładne założenia tej metodyki można poznać w czasie szkolenia prince2.

Dla amatorów przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj fundamenty metody i jej wdrażania. Kolejnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po zakończeniu szkoleń otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest użyteczne, zarówno aby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i zyskać wyższą notę na ewentualnym rynku pracy.

Szkolenie przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i ludzie, które chcą się dokształcać w tym kierunku, nie bezrobotni szukający pracy. PRINCE2 Practitioner jest kontynuacją szkolenia PRINCE2 Foundation. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation oraz posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę o zarządzaniu projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/03/szkolenia-prince2-193/

Napsat komentář