Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Dub 03

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Pewnie mało ludzi wie co kryje się pod nazwą metodyka zarządzania projektami.
To nie tytuł nowej gry konsolowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w działalności gospodarczej. PRINCE2(R) jest podejściem do zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób możemy dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która to w bardzo skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element projektu. Dzięki metodyce PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może łatwiej będzie opisać ją jako metodę. Pierwszy pomysł tej metody został opracowany na potrzeby branży komputerowej, jednakże okazał się tak skuteczny, że rozwinięto go na inne branże. Metodyka PRINCE2 zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w spójny i kompletny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz nieco o samej metodzie.

Projekt powinien być wdrażany według pewnych zasad. Przede wszystkim musi się składać z 2 najważniejszych etapów: inicjowania i realizacji. Szczegółowe założenia tej metodyki można przyswoić podczas szkolenia prince2.

Dla początkujących przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj fundamenty metody i jej stosowania. Następnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po zakończeniu kursu otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się potrzebną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest przydatne, zarówno aby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i zyskać lepszą notę na ewentualnym rynku pracy.

Szkolenie przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i osoby, które chcą się doskonalić w tym kierunku, nie bezrobotni szukający pracy. PRINCE2 Practitioner jest kontynuacją szkolenia PRINCE2. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation i posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę o zarządzaniu projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/03/szkolenia-prince2-194/

Napsat komentář