Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Pippi - MujBiz.eu

«

»

Dub 04

Print this Příspěvek

Pippi

Pippi Langstrumpf to tytułowa bohaterka książki szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren. Książka opowiada o przygodach 9-letniej dziewczynki, która radzi sobie sobie bez pomocy dorosłych.  Bohaterka mieszka w małym mieście w Willi Śmiesznotce jedynie z małpką Panem Nilssonem i koniem. Jej mama nie żyje, a tata zaginął na morzu. Mimo to Pippi, najsilniejsza dziewczynka na świecie z torbą wypełnioną złotymi monetami, doskonalebardzo dobrze sobie radzi bez pomocy, ignorując, bądź odrzucając wszelkie próby ingerencji w jej życie – czy to umieszczenie jej w domu dziecka, czy też zmuszenie do chodzenia do szkoły.

Jej zachowanie i wypowiedzi często obnażają hipokryzje osób dorosłych, którzy dbają bardziej o zewnętrzne pozory niż wyższe wartości. Pippi natomiast, mimo ciągle popełnianych skłonności i niezręczności do opowiadania niestworzonych historii, zawsze kieruje się dobrem innych osób, śpiesząc na ratunek słabszym i poszkodowanym. Ma niesamowite i zwariowane pomysły. Pippi ma dziewięć lat, marchewkowo-rude włosy, splecione w dwa odstające warkoczyki, a na twarzy mnóstwo piegów. Nosi krótką, połataną sukienkę, opadające pończochy i za duże czarne buty. Zawsze swym urokiem osobistym oczarowuje innych.

Pippi patrzy na świat okrągłymi oczkami, interpretując go na swój infantylny sposób nie dopuszcza do siebie wogóle myśli, że mogłaby wejść z nim w interakcję inną jak tylko na zasadzie interwencji na końcu uciekając do swojego zamkniętego sterylnego nibyświata.

Czy Pippi jest samotna? Ależ oczywiście tęskni za swym ojcem, który gdzieś na morzu wędruje po swojej ,Nibylandii“, tęskni do swojej mamusi rozmawiając czasem z nią, ale tak w rzeczywistości istotą bycia ,Pippi“ jest jej pełna niezależność, to najważniejsze dla jej postępowania – realizacja swoich zachcianek, realizacja swoich szaleństw i opieka nad posiadanymi zwierzętami. Śpi z głową pod kołdrą i z butami na poduszce. Tłucze naczynia zamiast je pozmywać i nie zna tabliczki mnożenia.

Pippi jest w trakcie ciągłej zabawy w życie bez zobowiązań i bez związków. Potrafi się obronić, ponieważ jest najsilniejszym człowiekiem na ziemi, nie ma kłopotów finansowych gdyż korzystając z zasobów pozostawionego przez ojca skarbu realizuje swoje kaprysy.

Nie przywiązuje się do żadnej sytuacji ani też nie bierze na siebie żadnych trudów życia, nie przejmuje się wiedzą ani też popełnianymi przez siebie błędami, żyjąc w swoim wyalienowanym świecie nie przyjmuje do wiadomości świata zewnętrznego, karząc tylko tych, którzy próbują w niego ingerować. Dzielna Pippi niczego się nie boi i zawsze daje sobie radę.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/04/pippi-75/

Napsat komentář