Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Pompy paliwa lpg - MujBiz.eu

«

»

Dub 04

Print this Příspěvek

Pompy paliwa lpg

Pompa paliwa lpg ma za zadanie zasilać z odpowiednim ciśnieniem układ paliwowy silnika, dzięki czemu możliwe jest rozpylenie przez wtryskiwacze paliwa w stopniu umożliwiającym zapłon mieszanki. Pompa paliwa w silnikach benzynowych znajduje się na ogół w zbiorniku paliwa.

Silniki wysokoprężne posiadają zamontowaną pompę pomocniczą lpg w baku, a przy silniku pompę wtryskową wytwarzającą wysokie ciśnienie i sterującą kolejnością otwarcia poszczególnych wtryskiwaczy. W sytuacji awarii pompy paliwa silnika benzynowego objawiającej się brakiem podawania paliwa do listwy wtryskowej, a tym samym brakiem możliwości uruchomienia silnika, konieczne jest jej wymontowanie ze zbiornika. W zależności od konstrukcji samochodu dokonuje się tego poprzez wymontowanie zbiornika paliwa spod samochodu lub poprzez demontaż siedziska tylnej kanapy i wymontowanie pompy znajdującej się pod specjalnie w tym celu zamieszczoną pokrywą. W obu przypadkach konieczne jest rozłączenie przewodów instalacji paliwowej oraz dodatkowo połączeń elektrycznych. Dbając o na niebezpieczeństwo powstania pożaru wymagane jest przed przystąpieniem do pracy odłączenie akumulatora samochodu.

Pompa paliwa jest na całość zintegrowana z czujnikiem poziomu paliwa i jako podzespół, podlega wymontowaniu ze zbiornika paliwa. W niektórych modelach aut możliwa jest wymiana samego silnika pompy paliwa. Montaż wszystkich elementów przebiega w odwrotnej kolejności. Biorąc pod uwagę na dość trudny demontaż oraz dodatkowo na to, że awaria pompy paliwa skutkuje unieruchomieniem samochodu nie trzeba lekceważyć pierwszych oznak uszkodzenia pompy w postaci jej głośnej pracy.

Nie zaleca się również jazdy z bardzo niskim poziomem paliwa w zbiorniku, gdyż pompa paliwa jest smarowana paliwem, a jego niski poziom może powodować jej niedostateczne smarowanie i awarię.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/04/pompy-paliwa-lpg-59/

Napsat komentář