Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Szkolenia prince2 - MujBiz.eu

«

»

Dub 04

Print this Příspěvek

Szkolenia prince2

Zapewne niewiele osób wie co kryje się pod nazwą metodyka zarządzania projektami.
To nie nazwa nowej gry komputerowej ani filmu fantasy, lecz raczej coś całkiem innego. Jest to metodyka zarządzania projektami w biznesie. PRINCE2(R) jest metodą zarządzania projektami opartym o procesy, które w prosty sposób można dopasować do indywidualnych potrzeb organizacji. PRINCE2(R) jest zalecanym standardem w Unii Europejskiej. Jest to metodyka stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej. PRINCE2 jest standardem, wdrażanym przez wszystkie struktury NATO. PRINCE2 jest metodyką z obszaru zarządzania projektami, która w skuteczny sposób pomaga zrealizować każdy element naszego projektu. Dzięki metodyce PRINCE2 możemy zaplanować przedsięwzięcie oraz podsumować jego rezultaty.

Może prościej będzie opisać ją jako metodę. Pierwowzór tej metody został wymyślony na potrzeby branży IT, jednak okazał się tak uniwersalny, że rozwinięto go na inne branże. Metodyka PRINCE2 zawiera zbiór najlepszych praktyk, ujęty w kompletny i spójny system procesów, komponentów i technik.  Każde działanie w PRINCE2 jest szczegółowo opisane w sposób zrozumiały i czytelny. Dzięki zastosowaniu metodyki PRINCE2 mamy szczegółowo ułożone, co po kolei trzeba zrobić, aby każdy nasz projekt odniósł sukces. Teraz trochę o tej metodzie.

Projekt powinien być realizowany podług pewnych zasad. Przede wszystkim musi się składać z 2 niezbędnych etapów: inicjowania i realizacji. Szczegółowe założenia tej metodyki można przyswoić podczas szkolenia prince2.

Dla amatorów przeznaczone jest szkolenie prince2 foundation. Poznaje się tutaj fundamenty metody i jej wdrażania. Kolejnym etapem jest
prince2 practitioner. PRINCE2 Foundation jest pierwszym poziomem, który podsumowuję naszą dotychczasową wiedzę z zakresu zarządzania projektami oraz dzięki któremu poznajemy podstawową wiedzę na temat właściwego zarządzania projektami.

Po zakończeniu szkolenia otrzymuje się certyfikat, a przede wszystkim zyskuje się niezbędną wiedzę. Posiadanie takiej wiedzy jest użyteczne, zarówno żeby ułatwić sobie wdrażanie projektów, jak i zyskać wyższą notę na ewentualnym rynku pracy.

Kursy przechodzą jednak przede wszystkim biznesmeni i osoby, które chcą się doskonalić w tym kierunku, nie bezrobotni poszukujący pracy. PRINCE2 Practitioner jest kontynuacją szkolenia PRINCE2 Foundation. Skierowana jest do osób, które zdały egzamin PRINCE2 Foundation oraz posiadają doświadczenie związane z zarządzeniem projektami. Poziom PRINCE2 Practitioner ugruntowuje zdobytą wiedzę dotyczącą zarządzania projektami, oraz przekazuje dodatkowe informacje które są niezbędne przy właściwym zarządzaniu każdym projektem.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/04/szkolenia-prince2-195/

Napsat komentář