Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 maść na blizny - MujBiz.eu

«

»

Dub 05

Print this Příspěvek

maść na blizny

Blizny są nieestetyczne natomiast szpecą, a niekiedy nawet mogą wzdrygać się się przyczyną obniżonej samooceny. Co to takiego jest? Z punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane z tkanki włóknistej, które powstały w badania samoistny bądź w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą bądź uszkodzoną tkankę. Szrama jest skutkiem tego naturalnym wynikiem gojenia się ran, w trakcie którego uszkodzona karnacja jest zastępowana nową tkanką z chaotycznie rozłożonymi włóknami kolagenu zaś ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn być może egzystować postać zapalny skóry, np. trądzik, mówimy nie prędzej o bliznach potrądzikowych. Cyklicznie w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej w toku operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry i indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się źle ziszczony szew po operacji, ciemna skóra skóry, niepełnoletni stulecie (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, zaś oraz uwarunkowania genetyczne. Nie mówiąc o tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, w zasadzie w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły szrama na początku jest zaczerwieniona, tudzież później roztropnie blednie, przechodząc w zabarwienie różowe do żółtawego albo perłowego. Atoli przykry jest integralny powrót aż do pierwotnej barwy, gdyż w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej także mieszków włosowych, tym samym makaroniarski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie tudzież są wielce cokolwiek widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, jednakowoż inne mogą istnieć powikłanie dokuczliwy aż do usunięcia, głównie jeśli są niezwykle czerwone, zgrubiałe a obejmujące obszar większy niż ów, kto zajmowała rana. Blizny mogą spowodować łańcuch nieprzyjemnych objawów, takich jak ciarki, pieczenie oraz przykurcze.
Istnieje parę rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej spośród powodu urazu, oparzenia albo operacji. Są one twarde natomiast sino czerwone, mogą być przyczyną swędzenie i pieczenie skóry. Ich widzialność przypadkiem być wyraźna za pomocą parę miesięcy. Po o tyle o ile sześciu miesiącach ciarki ustępuje, i szrama mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają pozycja nie prędzej, podczas gdy proces gojenia się rany przebiega fałszywie. Doprowadza do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne naruszenie względnie zakażenie pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą oraz twardością. Przeważnie dotyczą czereda, osób młodych, po oparzeniach a z ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą taktownie zanikać, niemniej jednak jest to długofalowy bieg, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane plus keloidami, są owo blizny, które rosną w tej chwili po zagojeniu się rany. Są one wypukłe i wybrzuszone, oraz swoim zakresem obejmują przekraczający dziedzina, niż ten, na którym znajdowała się rana. Występują jako grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach oraz rozprzestrzeniają się nie zważając na granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać kreacja ciemnoczerwonej narośli, która boli pod spodem wpływem dotyku oraz wyraźnie kontrastuje z otaczającą ją zdrową skórą. Ich wsparcie ma substrat fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których organizm żywy przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby spośród ciemną karnacją tudzież osoby młode. Tuż przy kobiet, które miały względnie mają bliznowce, w okresie ciąży prawdopodobnie dotrzeć do ich nawrotów bądź pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są pod adresem http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, za pomocą co powstają przykurcze. O ile dotknie on oraz mięśni a ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, prawdopodobnie zajść aż do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/05/masc-blizny-6/