Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 maść na blizny - MujBiz.eu

«

»

Dub 05

Print this Příspěvek

maść na blizny

Blizny są nieestetyczne tudzież szpecą, tudzież kiedy niekiedy nawet mogą stać się przyczyną obniżonej samooceny. Co owo takiego jest? Spośród punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane z tkanki włóknistej, które powstały w badania osobny albo w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą względnie uszkodzoną tkankę. ślad jest w takim razie naturalnym wynikiem gojenia się ran, w ciągu którego uszkodzona skóra jest zastępowana nową tkanką spośród jak bądź rozłożonymi włóknami kolagenu i ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn być może znajdować się jakość łatwopalny skóry, np. trądzik, mówimy dopiero o bliznach potrądzikowych. Notorycznie w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej podczas operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry tudzież indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się błędnie zbudowany szew po operacji, ciemna cera skóry, nieletni wiek (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, zaś i uwarunkowania genetyczne. Prócz tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, głównie w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły szrama na początku jest zaczerwieniona, natomiast następny pomału blednie, przechodząc w kolor różowe aż do żółtawego względnie perłowego. Wszelako męczący jest ogólny odrodzenie się aż do pierwotnej barwy, bo w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej dodatkowo mieszków włosowych, toteż makaroniarski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie natomiast są niezmiernie cokolwiek widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, ale inne mogą stanowić trudność ciężki aż do usunięcia, głównie o ile są bardzo czerwone, zgrubiałe a obejmujące dziedzina większy aniżeli ten, jaki zajmowała rana. Blizny mogą spowodować sekwencja nieprzyjemnych objawów, takich kiedy ciarki, pieczenie tudzież przykurcze.
Istnieje nieco rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej z powodu urazu, oparzenia ewentualnie operacji. Są one twarde oraz sino czerwone, mogą być przyczyną swędzenie tudzież pieczenie skóry. Ich widzialność być może być wyraźna przez kilka miesięcy. Po coś koło tego sześciu miesiącach swędzenie ustępuje, a blizna mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają położenie nie prędzej, gdy przebieg gojenia się rany przebiega mylnie. Doprowadza aż do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne pogwałcenie ewentualnie zakażenie pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą oraz twardością. Na ogół dotyczą przychówek, osób młodych, po oparzeniach i spośród ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą spokojnie zanikać, jakkolwiek jest owo długookresowy przebieg, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane również keloidami, są owo blizny, które rosną natychmiast po zagojeniu się rany. Są one wypukłe zaś wybrzuszone, i swoim zakresem obejmują przekraczający dziedzina, aniżeli ten, na którym znajdowała się rana. Występują jako grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach oraz rozprzestrzeniają się z wyjątkiem granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać postać ciemnoczerwonej narośli, która boli poniżej wpływem dotyku natomiast bez owijania w bawełnę kontrastuje z otaczającą ją zdrową skórą. Ich wstawiennictwo ma substancja fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których twór przejawia tendencję aż do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby z ciemną karnacją tudzież osoby młode. Tuż przy kobiet, które miały bądź mają bliznowce, w okresie ciąży może przybyć do ich nawrotów bądź pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są w odniesieniu do http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, przy użyciu co powstają przykurcze. Gdyby dotknie jego osoba również mięśni a ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, może dotrzeć aż do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/05/masc-blizny-7/