Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 maść na blizny - MujBiz.eu

«

»

Dub 05

Print this Příspěvek

maść na blizny

Blizny są nieestetyczne zaś szpecą, zaś kiedy niekiedy nawet mogą stać się przyczyną obniżonej samooceny. Co to takiego jest? Spośród punktu widzenia medycznego blizną nazywamy zmiany zbudowane spośród tkanki włóknistej, które powstały w sposób odrębny czy też w wyniku urazu. Tkana włóknista zastępuje chorą czy też uszkodzoną tkankę. Blizna jest dlatego naturalnym wynikiem gojenia się ran, w trakcie którego uszkodzona cera jest zastępowana nową tkanką z jak bądź rozłożonymi włóknami kolagenu natomiast ze słabym unaczynieniem.
Przyczyną powstawania blizn może istnieć jakość palny skóry, np. trądzik, mówimy dopiero o bliznach potrądzikowych. Nagminnie w wyniku oparzenia tworzą się tzw. blizny pooparzeniowe. Do innych przyczyn zalicza się nacięcia tkanki skórnej na przestrzeni operacji chirurgicznej, ślady po przebytej ospie, uszkodzenia skóry tudzież indywidualne predyspozycje organizmu danego człowieka.
Do czynników ryzyka powstawania blizn zalicza się nieprawidłowo ziszczony szew po operacji, ciemna skóra skóry, młodzik wiek (poniżej 30 roku życia), infekcje rany, oraz także uwarunkowania genetyczne. Abstrahując od tymi czynnikami powstawaniu blizn sprzyjają urazy, przede wszystkim w miejscach o dużym napięciu skóry (nad stawami, w pobliżu aktywnych mięśni). maść na blizny
Z reguły ślad na początku jest zaczerwieniona, a następnie rozważnie blednie, przechodząc w odcień różowe aż do żółtawego lub perłowego. Lecz męczący jest ogólny odrodzenie się aż do pierwotnej barwy, bowiem w tkance włóknistej brakuje naturalnego pigmentu skóry. Nie ma w niej oraz mieszków włosowych, w związku z tym włoski na bliźnie nie wyrastają.
Niektóre łagodne rodzaje blizn goją się samoistnie zaś są ogromnie cokolwiek widoczne, nawet bez interwencji leczniczej, toż inne mogą znajdować się trudność niemożliwy do usunięcia, w zasadzie gdyby są niesłychanie czerwone, zgrubiałe a obejmujące teren przekraczający niż ten, kto zajmowała rana. Blizny mogą sprawić kolejność nieprzyjemnych objawów, takich gdy ciarki, pieczenie a przykurcze.
Istnieje nieco rodzajów blizn. Blizny zwykłe są skutkiem przedłużonego gojenia się rany powstałej z powodu urazu, oparzenia względnie operacji. Są one twarde tudzież sino czerwone, mogą sprawiać ciarki i pieczenie skóry. Ich widoczność przypuszczalnie być wyraźna przez kilka miesięcy. Po z grubsza sześciu miesiącach swędzenie ustępuje, zaś szrama mięknie. plastry na blizny
Blizny przerosłe mają pozycja nie prędzej, kiedy bieg gojenia się rany przebiega niepoprawnie. Doprowadza do tego rozdrapywanie rany, jej ponowne pogwałcenie albo infekcja pooperacyjna. Charakteryzują się szorstką fakturą a twardością. Z reguły dotyczą przychówek, osób młodych, po oparzeniach a z ciemną karnacją skóry. Nie przekraczają granicy rany pierwotnej. Blizny przerosłe mogą z wolna wymierać, choć jest to długookresowy bieg, trwający minimum rok.
Bliznowce, nazywane dodatkowo keloidami, są to blizny, które rosną nuże po zagojeniu się rany. Są one wypukłe a wybrzuszone, zaś swoim zakresem obejmują większy domena, niż ten, na którym znajdowała się rana. Występują w charakterze grube skupiska tkanki bliznowej o nieregularnych kształtach natomiast rozprzestrzeniają się nie zważając na granicę pierwotnej rany. Mogą przybrać kreacja ciemnoczerwonej narośli, która boli pod wpływem dotyku i bez ogródek kontrastuje z otaczającą ją zdrową skórą. Ich wsparcie ma fundament fizjologiczne – bliznowce dotykają tych osób, których twór przejawia tendencję do nadwyżkowego wytwarzania kolagenu. W grupie ryzyka znajdują się osoby z ciemną karnacją tudzież osoby młode. U kobiet, które miały lub mają bliznowce, w okresie ciąży przypadkiem przybyć aż do ich nawrotów lub pogorszenia stanu istniejących blizn,
Innym rodzajem blizn są tzw. przykurcze bliznowe. Są one wynikiem dużych ubytków skórnych (np. rozległe blizny po oparzeniach) – brzegi rany są ku http://pooperacyjne.pl sobie przyciągane, dzięki co powstają przykurcze. O ile dotknie on plus mięśni zaś ścięgien znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie rany, przypadkiem dotrzeć do ograniczenia dynamiki stawów. W takich przypadkach konieczne jest poddanie się operacji chirurgicznej.

Permanent link to this article: http://mujbiz.eu/2015/04/05/masc-blizny-8/