Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Termowizja pomocą dla działów utrzymaniu ruchu - MujBiz.eu

«

»

Dub 05

Print this Příspěvek

Termowizja pomocą dla działów utrzymaniu ruchu

Termowizja znalazła rozległe zastosowanie w przemyśle. Przez inżynierów jest postrzegana jako technologia służąca do przewidywania ewentualnych awarii urządzeń przed ich faktycznym wystąpieniem lub do ich zlokalizowania w stadium początkowym.

Obraz termowizyjny to w praktyce mapa rozkładu temperatury na powierzchni kontrolowanego elementu. Kamera termograficzna pozwala na zobrazowanie nawet drobnych różnic temperatury badanego elementu w postaci kolorów, umożliwiając tym samym ich rozpoznanie z dużą precyzją.

Pod koniec lat 90-tych specjaliści zaczęli opracowywać i używać w utrzymaniu ruchu programy do przewidywania możliwych awarii urządzeń, bazując na analizie obrazów termowizyjnych. Stało się to możliwe poprzez regularne analizy obrazów termicznych wybranych urządzeń, takich jak przekładnie, silniki, transformatory czy inne elementy wykorzystujące energię. Już początkowe objawy możliwej usterki, a więc zniszczenia łożyska, uszkodzenia warstwy izolacji lub korozji złącz są powodem powstawania niestandardowych ognisk ciepła lub zimna, które stopniowo się powiększają.

Wystarczająco wczesne zauważenie tego rodzaju anomalii daje możliwość wyeliminowania przyczyny szkodliwego objawu i (tym samym zapobieżenie .

Termografia jest więc wykorzystywana do nadzorowania przebiegu procesów produkcyjnych oraz jako technologia wspomagająca optymalizację kierowania procesami przemysłowymi. Dlatego też obszar zastosowań termowizji przemysłowej nie ogranicza się już tylko do usług serwisowych i utrzymania ruchu. Obrazy termiczne są więc wykorzystywane do bieżącej kontroli i monitoringu odpowiedniego przebiegu procesów produkcyjnych. Dysponując szczegółową wiedzą o tym, jak zmieniają się w czasie i przestrzeni krytyczne parametry temperaturowe w procesie produkcji, można stosować automatyczny dobór nastaw i parametrów pracy instalacji przemysłowych dla poprawy jakości produkcji i zwiększenia jej wydajności.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/05/termowizja-pomoca-dla-dzialow-utrzymaniu-ruchu-15/

Napsat komentář