Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Wysoka wilgotność pomieszczeń grzyb - MujBiz.eu

«

»

Dub 05

Print this Příspěvek

Wysoka wilgotność pomieszczeń grzyb

Zastosowanie nowoczesnych materiałów i rozwiązań projektowych jest powodem, że nowe lub też remontowane domy są bardzo szczelne a tym samym teoretycznie energooszczędne.

Wprawdzie ograniczenie wymiany powietrza obniża zużycie energii na cele wentylacji, ale jednocześnie pogarsza jakość powietrza. W takim wypadku otwieranie okien powoduje, że budownictwo z założenia energooszczędne przestaje nim być.

Nieprawidłowo funkcjonująca wentylacja jest przyczyną dużej wilgotności powietrza w pomieszczeniach. W okresach zimowych istnieje znaczne zagrożenie skraplaniem pary wodnej na chłodniejszych powierzchniach ścian i okien, których temperatura z powodu niedostatecznej izolacji cieplnej jest niższa od tzw. „punktu rosy“. Długotrwałe zawilgocenie ścian jest najczęstszym powodem pojawiającej się w tych miejscach pleśni.

Dla przykładu przy wilgotności względnej ok. 50% i temperaturze powietrza 22°C, „punkt rosy“ wynosi ok. 11,2°C co w praktyce oznacza, że już na powierzchniach o temperaturze 12-13°C może pojawić się grzyb!

Termowizja pozwala zlokalizować wszystkie chłodniejsze miejsca zagrożone powstaniem pleśni i podjąć na czas stosowne kroki lub wystąpić ze stosownym roszczeniem do wykonawcy lub dewelopera. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat lub zamówić usługę termowizyjną wystarczy wejść na stronę www.termocert.com.pl lub zadzwonić pod nr 660 453 315.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/05/wysoka-wilgotnosc-pomieszczen-grzyb-2/

Napsat komentář