Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Termowizja pomocą przy projektowaniu domu - MujBiz.eu

«

»

Dub 06

Print this Příspěvek

Termowizja pomocą przy projektowaniu domu

Zapotrzebowanie ciepła do ogrzewania budynków jest jednym z zasadniczych składników bilansu energetycznego naszego kraju i wynosi ok. 35%. Świadczy to o randze problemu ochrony cieplnej.

Termografia pozwala na kontrolę obiektów budowlanych wykonanych we wszystkich technologiach. Jest jednak pewien problem – badania termowizyjne muszą być dokonywane wyłącznie w okresie grzewczym. Przygotowując się do termorenowacji, trzeba je więc z wyprzedzeniem zaplanować.

Badania termowizyjne przeprowadzane z zewnątrz jak i od wewnątrz pozwalają zlokalizować mostki cieplne i anomalie termiczne ścian, ocenić jakość izolacji, szczelność stolarki okiennej i drzwiowej, wskazać miejsca przedmuchów powietrza z zewnątrz, ocenić wielkość strat ciepła przez dachy, wskazać miejsca wilgotne itp.

Zarówno projektanci jak i wykonawcy częściej powinni zapoznawać się z wynikami badań termowizyjnych – nic tak nie przemawia do wyobraźni jak termogram, na którym widać jak na dłoni błędy projektowe i wykonawcze. Część z nich jest nie do uniknięcia przy przyjętej technologii budowlanej, dlatego projektant, widząc błędy, ma możność w przyszłości zdecydować się na inną technologię. Podobnie z docieplaniem – badanie termowizyjne po pracach termomodernizacyjnych, wykonywanych również w różnych technologiach, pozwoli na wykrycie słabych punktów każdej z nich i uniknięcie usterek w przyszłości.

Więcej szczegółów dowiesz się na stronie www.termocert.com.pl. Możesz także zadać pytanie dzwoniąc pod nr 660 453 315.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/06/termowizja-pomoca-przy-projektowaniu-domu-8/

Napsat komentář