Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Trądzik - MujBiz.eu

«

»

Dub 06

Print this Příspěvek

Trądzik

Pielęgnacja skóry trądzikowej. 10 prostych rad. Cz.1.

Trądzik stał się chorobą cywilizacyjną naszych czasów. Współcześnie gnębi on nie tylko nastolatków, ale również osoby dorosłe. Niestety zwykle jego wyeliminowanie wymaga terapii antybiotykowych. W przypadku trądzika niezmiernie znacząca jest również jakkolwiek odpowiednia pielęgnacja cery.

 

1. Nie stosuj preparatów drogeryjnych

Nasilone postać trądziku są niemożliwe do wyeliminowania przy użyciu zwyczajnych kosmetyków drogeryjnych. Często kosmetyki te bardziej szkodzą naszej skórze niż przynoszą korzyści. Stąd należy pójść do specjalisty, który zarekomenduje kosmetyki farmaceutyczne. Łagodne i niewywołujące alergii, odpowiednio zatroszczą się o naszą zaatakowaną zmianami trądzikowymi skórę.

 

2. Wystrzegaj się preparatów silnie oczyszczających

Pielęgnowanie skóry trądzikowej musi się odbywać przy użyciu niepodrażniających preparatów o zrównoważonym pH, nie wywołujących podrażnień i zaczerwienień. Wszelkie agresywne kosmetyki mocno wysuszające tworzone są na bazie alkoholu, stąd zamiast pielęgnować, nadmiernie wysuszają naskórek, stymulując go do zbytniej produkcji sebum.

 

3. Wycieraj twarz jednorazowym ręcznikiem

Wycieranie twarzy jednorazowego użytku ręcznikiem to przymus. Niestety ręczniki wielokrotnego użytku skupiają wilgoć, brud i bakterie, rozsiewając w następnej kolejności trądzik po całej skórze.

 

4. Nie dotykaj twarzy

Żelazna zasada wszystkich zmagających się z trądzikiem. Nieprzerwane dotykanie twarzy brudnymi rękami skutkuje rozsiewanie się bakterii i zarazków, co może wzmóc trądzik.

 

5. Wymieniaj często pościel

Podczas snu nasza skóra jest w 8-godzinnym kontakcie z pościelą. Dlatego konieczna jest systematyczna zmiana pościeli, minimum raz w tygodniu. W trakcie walki z trądzikiem poszewkę od poduszki powinno się z kolei zmieniać codziennie.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/04/06/tradzik/

Napsat komentář