Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Luxusní dřevěné podlahy - MujBiz.eu

«

»

Bře 01

Print this Příspěvek

Luxusní dřevěné podlahy

Dřevěných podlah existuje nespočet typů a druhů (např. plovoucí dřevěné podlahy), níže se vám pokusíme jednotlivé typy podlah stručně představit a nastínit jejich přednosti i neduhy.

Mozaikové parkety

Objevte s námi kouzlo léty prověřených dřevěných podlah a vyberte si ze široké nabídky klasických i moderních vzorů mozaikových parket, které interiéru vdechnou nezapomenutelnou atmosféru. Vyrábíme a prodáváme dvě jedinečné řady dvouvrstvých a třívrstvých dubových parket, klasickou řadu Classic & Old style collection nebo moderní řadu Square & line collection, jež odrážejí základní designové linie podlah. Nášlapnou vrstvu můžete zvolit 4, 6 nebo 8 mm. Vyrábíme i luxusní zámecké parkety vídeňský kříž.

 

Stromeček

Nejde o teorii, ale fakt, který dokládají stovky spokojených zákazníků, pro které jsme dřevěné parkety instalovali na podlahové topení. Předpokladem je kvalitní vysušení dřeva, precizní konstrukce a použití materiálu s vysokou odolností proti změnám teploty a vlhkosti. Velké formáty parket je pak nutné lepit trvale elastickým lepidlem bez vody a rozpouštědel. Pro pokládku na podlahové topení nabízíme vrstvené dřevěné parkety o konstrukční síle 10; 12  nebo 15 mm.

Masivní podlahy

U masivních prken musíte počítat s tím, že si při výkyvech teploty a zejména relativní vlhkosti vzduchu „zapracují“ daleko více než lepená dvou nebo třívrstvá konstrukce. Tloušťka masivních parket a podlah se pohybuje obvykle od 15 do 22 mm. Čím větší je „kus dřeva“ tím více pracuje. To je fakt, který znali truhláři již v 17. století. Parkety staré 200 let na Pražském hradě, Hluboké a ostatních zámcích, jsou cca 30 mm silné, ale jsou lepené v několika vrstvách s tloušťkou nášlapné lamely 4-6 mm. Již v této době lidé věděli, že podlaha s vrstvenou konstrukcí (tj. lamela nalepená na podkladovou desku), podléhá mnohem méně změnám teploty a vlhkosti než celodřevěné masivní podlahy.

Extra široká prkna

V této sekci extra širokých a dlouhých prken jsme připravili kolekce postaršených, kartáčovaných nebo hladkých dubových podlah v různých barevných povrchových úpravách (bílá, šedá, tmavě hnědá, černá) dle přání zákazníka. Nabízíme vám prkna v šířkách 18, 24, 32 a 35 cm a délkách 200, 350 a dokonce 450 cm. Pokud chcete použít prkna širší než 19 cm, nedoporučujeme masivní konstrukci, použijte lepenou vrstvenou konstrukci s nášlapem 6 mm.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2017/03/01/luxusni-drevene-podlahy/

Napsat komentář