Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Wiadomości i Informacje z Gazety - MujBiz.eu

«

»

Dub 22

Print this Příspěvek

Wiadomości i Informacje z Gazety

Gazeta – rodzaj wydawnictwa ciągłego, czasopismo ukazujące się częściej niż raz w tygodniu, najczęściej codziennie – w rozumieniu wszystkich dni roboczych.
Pierwsza Lechistan gazeta ukazał się w XVII wieku.
Urodzenie słowa gazeta nie jest do kresu jasne. Wywodzi się przypuszczalnie z włoskiego gaza, na rzecz skonkretyzowania drobnej pieniądz zdawkowy, za którą nabywano miesięczniki w średniowiecznej Wenecji. Gaza oznacza podobnie srokę, którą jako logotyp wielokrotnie umieszczano w dziennikach włoskich. Prawdopodobnie źródłosłów prasa periodyczna to hebrajskie izgard, tłumaczone jako posłaniec, goniec, zwiastun.

Ze wszystkich gazet na rynku wybrałam „Dziennik Lokalny„, bowiem jest przejrzysty i podoba mi się, że jest podzielony na częsci tematyczne: w częsci głównej są dane ze świata, kraju i regionu. Pózniej są wiadomości sportowe, dodatki muzyczne również dla kobiet, natomiast co piatek jest wydawany informator telewzyjny. Układ graficzny pierwszej strony gazety jest wyrazisty tzn. tytuł jest usytuowany wewnątrz, po lewej znajduje się data, wartość, redaktor, edytor oraz adres strony internetowej WWW. W dolnej częci znajduje się problem przeważający, natomiast z kolei 3 mniejsze artykuły dotyczące polityki i zdrowia. Na boku głównej stronie umieszczona jest rózwnież wmianka o sukcesach sporotwych. Artykuł, który wybrałam do oceny to potężny temat, czyli laur Nobla. Artykuł jest napisany w zrozumiały sposób, zawiera bardzo istotne informacje ze świata dodatkowo z państwa.

 

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2014/04/22/wiadomosci-informacje-gazety/

Napsat komentář