Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Jak stworzyć gospodarstwo agroturystyczne? - MujBiz.eu

«

»

Pro 26

Print this Příspěvek

Jak stworzyć gospodarstwo agroturystyczne?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu osada kojarzyła się z dobrobytem. Dziś trudno wyżywić się z działalności rolniczej, tym samym społeczeństwo wsi muszą poszukiwać innych form zatrudnienia. Interesującą alternatywą jest rozwijający się targ agroturystyczny.
Początek działalności okazuje się niejednokrotnie łatwiejszy, niż można ażeby suponować. Sporo gospodarstw posiada niewykorzystane pomieszczenia, które mogłyby zostać przerobione na pokoje gościnne. Wynajem pokoi to jednakże nie jedyne źródło dochodu – przyjazd turystów sprzyja rozwojowi handlu , gastronomii i innych usług. Na rzecz wielu klientów atmosfera wsi jest atrakcją sama w sobie. Porządnie jest jednakowoż, aby zagroda agroturystyczne wzbogaciło swoją ofertę np. o możliwość uprawiania sportu, naukę rzemiosła, to znaczy odrębny szczególny produkt krajoznawczy. W niektórych miejscach możebny owo poniekąd trudniejsze w realizacji plus wymagać większej kreatywności ze strony właścicieli. Są wszak regiony na kształt stworzone przy tym, aby rozwijała się w nich agroturystyka – jest w tej okolicy dobrym przykładem. Odnośnie do przebojowy wypoczynek, region jest bogaty w szlaki turystyczne (w tym rowerowe), stoki narciarskie, miejsca odpowiednie na rzecz wspinaczki, to znaczy spływów kajakowych. Niezwykle bogate jest też kulturowe scheda wsi – mowa tu nie tylko o zabytkach (np. Szlak Architektury Drewnianej wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO), aliści podobnie tradycjach ludowych: legendach, zwyczajach, sztuce kulinarnej czyli rzemieślniczej. Innym atutem jest dziedzictwo związane spośród życiem Ojca Świętego Jana Pawła II, który kochał polskie górska kraina także nieraz w nich przebywał. Przemysł turystyczny kulturowa, natomiast też zaliczana do niej turystyka religijna, odgrywają jeszcze większą rolę w tej branży.

Brak stoku narciarskiego, czy zabytkowego kościoła, nie jest przeszkodą w stworzeniu gospodarstwa agroturystycznego. Basen, stadnina koni, ulubiony plac zabaw dla dzieci, mogą wytworzyć się wzdłuż i wszerz. Nawet jeśli braknie funduszy na większą inwestycję, można wypromować zagroda inaczej, np. jako lokalizacja spośród najlepszą regionalną kuchnią w okolicy, czyli w największym stopniu pachnącym ziołowym ogródkiem. Liczy się zwłaszcza pomysłowość oraz serdeczny stosunek na potrzeby turystów.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2014/12/26/stworzyc-gospodarstwo-agroturystyczne-2/

Napsat komentář