Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Praha 2 - MujBiz.eu

«

»

Čer 11

Print this Příspěvek

Praha 2

Praha 2 a její největší část Vinohrady začíná na horním konci Václavského náměstí  u Národního Muzea a pokračuje přes Náměstí míru, kde najdeme kostel Svaté Ludmily a náměstí Jiřího z Poděbrad s dominantou kostela postaveného podle návrhu slovinského architekta Josipa Plečnika v letech 1928-1932. Vinohrady končí v oblasti Flora, kde hraničí se Žižkovem a Vršovicemi. Flora je místní centrum, kde najdeme nákupní pasáž, moderní kancelářské budovy a stanici metra, která zajišťuje rychlé dopravní spojení s centrem města.

Na Vinohradech je i dostatek parků a zelených ploch na náměstí k odpočinku a rekreaci. Riegrovy sady, Grébovka a Bezručovy sady patří k největším parkům v Praze. Na Vinohradech hledají byty  k pronájmu Praha zejména jednotlivci a páry, které preferuji bydlení blízko centra a ve čtvrti s velkým počtem restaurací, kaváren a možností zábavy. Tomu odpovídá i nabídka bytů, která zahrnuje garsoniéry a  jednopokojové byty, ale i velké luxusní byty pro rodiny. Kvalita bytů je různá, jsou zde byty v rekonstruovaných nebo nových domech, ale také zachovalé byty ve starších domech. Na Vinohradech je také řada plně zařízených a vybavených bytů ke krátkodobému pronájmu.

Vinohrady jsou velmi vyhledávaným místem pro byty k pronájmu Vinohrady, protože spojení do centra z této čtvrti je opravdu vynikající, přesto se zde ale naleznou i klidné části plné zeleně jako například již výše zmíněné Riegerovy sady. To je vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro majitele domácích mazlíčků, zejména psů. Těmito zelenými částmi nepohrdnou ani sportovci. Ať už se člověk rozhodně pro běh, jízdu na bruslích či jen házení frizbee s partou kamarádů, každý jistě ocení možnost trávení volného času v takto zeleném prostředí v jinak rušném městě.  Není tedy divu, že je mezi lidmi tato čtvrť tak oblíbená.

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2015/06/11/praha-2/

Napsat komentář