Warning: Declaration of gtrans::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /DISK2/WWW/mujbiz.eu/www/wp-content/plugins/gtrans/gtrans.php on line 0 Vyplatí se koupě ready made? - MujBiz.eu

«

»

Čec 19

Print this Příspěvek

Vyplatí se koupě ready made?

V současné době touží čím dál tím více lidí mít svou vlastní společnost a zkoušet své štěstí v jungli konkurence. Založení společnosti však vyžaduje dlouhé přípravy, papírování, podepisování, ověřování a spoustu dalšího úřadování, na které nemá každý z nás čas. Při založení akciové společnosti je navíc třeba složit základní kapitál, který může čítat až 200 000 korun. Také vybrat sídlo společnosti nebývá snadné, přesto právě tento aspekt hodně přispívá k úspěšnosti firmy. Nejvyšší příčky v Čechách zaujímají sídla v Praze, na Moravě poté najdete prestižní sídla v Brně.

Avšak zajištění sídla zdaleka neznamená, že máte vyhráno. Vaše cesta k vysněné firmě je totiž zarostlá trním. A tímto trním jsou úřady. Pokud jste se tedy rozhodli založit si firmu na vlastní pěst, smiřte se s tím, že budete potřebovat opravdu dobrého notáře, pevné nervy a přechodné bydliště poblíž nejbližšího finančního úřadu.

Existuje však ještě jedna cesta – o mnoho snazší cesta – a tou je koupě ready-made společnosti, neboli založení společnosti na klíč. V dnešní době již existuje nespočet firem nabízejících založení ready-made společností přesně podle vašich požadavků a možností. Ready-made firma je typem společnosti, která je takzvaně předvytvořená (z angl.. „ready“ = být připraven, „made“ = vytvořit) . Nespornou výhodou této společnosti je přitom to, že její prodej nezabere více než několik týdnů a vše, co musíte pro vznik této společnosti udělat je pouze vybrat toho správného zprostředkovatele.

Při výběru zprostředkovatele ready-made společnosti je důležité mít na paměti, že ne všichni nabízí stejnou kvalitu. Je proto nutné si společnost, která tyto služby nabízí, nejdříve prověřit. Zkuste si na chvíli proto sednout k vyhledávači a podívejte se po ohlasech různých společností, ready-made služby nabízejí. Vytvoření společnosti na klíč nemusí totiž vždy být úplně bez háčku. Ready-made společnost by měla za každých okolností garantovat bezdlužnost – předpřipravená společnost by tedy měla mít takzvaně „čistý štít“, neměla by mít žádné dluhy ani jiné pohledávky. Měla by také být již zapsána v obchodním rejstříku, a tudíž by měla být připravená k okamžitému provozu. Komunikace s firmou nabízející prodej ready made společností by také měla být velice pohotová a jasná. Pokud firma, u které si žádáte založení ready-made společnosti stále mlží, něco nebude v pořádku. Mnoho společností nabízejících ready-made také nabízí i další služby jako například pronajmutí virtuálních kanceláří nebo vedení účetnictví – tyto doplňkové služby většinou poukazují na dobrou úroveň a čestnost firmy (avšak i zde je dobré se přesvědčit o pravdě, například pomocí diskuzních fór).

Permanent link to this article: https://mujbiz.eu/2017/07/19/prodej-ready-made-s-r-o/

Napsat komentář